Świat

Zastrzelił rodzinę i popełnił samobójstwo

Świat

TVN24Zabił rodzinę i popełnił samobójstwo

Kolejna tragiczna strzelanina w Finlandii. Ojciec rodziny zastrzelił żonę i dwójkę dzieci, a następnie popełnił samobójstwo.

Zwłoki całej czwórka znalazła fińska policja w domu na przedmieściach Oulu, 600 km na północ od Helsinek. Policjanci podejrzewają, że ojciec rodziny najpierw zastrzelił domowników, a następnie popełnił samobójstwo.

- Choć najwyraźniej w domu byli dziś jacyś goście, jest jasne, że nikt z zewnątrz nie uczestniczył w tym zdarzeniu - powiedział przedstawiciel policji Raimo Mikkonen. Śledczy nie znają jeszcze motywów zabójstwa. Wiadomo, że mężczyzna miał pozwolenie na broń.

Fińskie "Zabawy z bronią"

Minął dopiero miesiąc od tragedii w zespole szkół zawodowych w Kauhajoki na zachodzie Finlandii, gdzie 22-letni uczeń zastrzelił 10 osób. Przed masakrą zamieścił na portalu YouTube filmy, na któych strzelał z kupionego - również legalnie - pistoletu. Podobne wydarzenie miało miejsce w Finlandii także w listopadzie ubiegłego roku. Pekka-Eric Auvinen zastrzelił sześciu uczniów, pielęgniarkę i dyrektora w liceum w Jokeli.

Finlandia ma jedne z najbardziej liberalnych przepisów dotyczących posiadania broni. Posiadać ją może nawet 15-latek. W rękach prywatnych jest tam około 1,6 miliona sztuk broni palnej. W skali światowej więcej broni mają (w stosunku do liczny ludności) tylko Amerykanie i Jemeńczycy.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24