Świat

Zasłużony ksiądz zamieszany w aferę seksualną?

Świat

Aktualizacja:
Podejżenia o molestowanie

Piero Gelmini, jeden z najbardziej znanych we Włoszech księży, jest obwiniany o wykorzystywanie seksualne byłych podopiecznych - podał w piątek dziennik "La Stampa".

Według gazety już od pół roku dochodzenie w sprawie wykorzystywania seksualnego prowadzi przeciwko 82-letniemu dziś księdzu włoska prokuratura. Piero Gelmini jest założycielem dobroczynnej Wspólnoty Spotkanie, która prowadzi m.in. ośrodki odwykowe dla młodych narkomanów.

Turyński dziennik podaje, że śledztwo zaczęto na podstawie zeznań byłych podopiecznych księdza. Przebywali oni w ośrodku w miejscowości Amelia koło Terni w środkowych Włoszech.

Przesłuchano już licznych świadków oraz samego księdza Gelminiego. Samo długie przesłuchanie księdza miało "dramatyczny przebieg" - pisze "La Stampa".

Fakt przesłuchania księdza potwierdził rzecznik Wspólnoty Alessandro Meluzzi. Stwierdził: "Jesteśmy skonsternowani i zaniepokojeni, ale z radością gotowi nieść krzyż, rzucony człowiekowi, który przez 82 lata zawsze służył Chrystusowi, Kościołowi i potrzebującym pomocy". Meluzzi dodał, że osoby, które postawiły zarzuty, zostały już "oddalone z ośrodka".

Oskarżenia wobec księdza wywołały we Włoszech wstrząs, zdumienie i niedowierzanie, gdyż chodzi o niezwykle popularnego i lubianego kapłana. Jednym z największych sponsorów jego Wspólnoty jest były premier Silvio Berlusconi.

mag

Źródło: PAP/Radio Szczecin