Świat

Oskarżenia o molestowanie. Jeden z najpotężniejszych ludzi Hollywood wyrzucony

Świat

Afera w Hollywood. Popularny producent oskarżony o molestowanie
TVN24 BiSWeinstein z żoną Georginą Chapman na festiwalu filmowym w Cannes [materiał z TVN24 BiS z 6.10.2017 r.]

"Niewłaściwe zachowanie" - tak władze wytwórni filmowej The Weinstein Company (TWC) komentują przyczyny, dla których znany amerykański producent filmowy Harvey Weinstein został zwolniony z własnej firmy. Jak precyzują media, chodzi o molestowanie seksualne.

"W świetle nowych informacji, które pojawiły się w ostatnich dniach, o niewłaściwym zachowaniu Harveya Weinsteina, dyrektorzy firmy (...) postanowili i poinformowali Harveya Weinsteina, że jego praca z Weinstein Company została zakończona ze skutkiem natychmiastowym" - cytują media oświadczenie TWC, firmy, którą 2005 roku Harvey Weinstein zakładał razem ze swym bratem Robertem.

Poważne oskarżenia

Dziennik "New York Times" poinformował w czwartek, że Harvey Weinstein w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat molestował seksualnie aktorki, asystentki i inne pracownice swojej firmy. Jedną z jego ofiar miała być znana aktorka Ashley Judd. Według gazety co najmniej ośmiu kobietom producent zapłacił za milczenie.

65-letni producent wydał oświadczenie, w którym przeprosił za błędy, ale jednocześnie zapowiedział pozew sądowy przeciwko dziennikowi "New York Times".

Więcej podziękowań niż dla Boga

Harvey Weinstein jest producentem ponad 300 filmów, (między innymi "Pulp Fiction", "Zakochany Szekspir", "Angielski pacjent", "Władca Pierścieni") i jednym z najpotężniejszych ludzi w Hollywood. Według wyliczeń brytyjskiego dziennika "Daily Mail" podczas ceremonii rozdania Oscarów więcej osób dziękowało Weinsteinowi niż Bogu.

Autor: ToL//now / Źródło: PAP