Świat

Zamiast drewna na opał kupił 79 kałasznikowów

Świat

Rolnik postanowił nie ryzykować i zgłosił broń

Rolnik z wioski niedaleko rosyjskiego miasta Iżewsk dokonał nietypowej transakcji. Chciał kupić drewno na opał. Kilka dużych drewnianych skrzyń wiezionych przez kierowcę ciężarówki z pobliskich zakładów produkujących broń było jak znalazł. Ale ku swemu zdziwieniu rolnik podczas rąbania skrzyń znalazł w nich coś więcej niż drewno.

Mężczyzna zakupił łącznie 64 skrzynie służące do przewozu karabinów. Gdy chciał porąbać jedną z nich, w środku ku swojemu zdziwieniu natrafił na karabinek AK-47, czyli słynnego kałasznikowa. Po przeszukaniu całego swojego świeżo nabytego drewna na opał odkrył kolejne 76 sztuk broni. Na dodatek okazało się, że nabył także 254 magazynki do AK-47 i zapas części zamiennych.

W drodze z fabryki kierowca zdecydował się trochę dorobić na boku i sprzedał skrzynie. Myślał, że są puste. Policjant z Iżewska

Po wyjęciu broni, korzystano z nich podczas transportu różnego rodzaju odpadków z fabryki na wysypisko. Jednak jak się okazało, ktoś nie do końca je sprawdził przed oddaniem prywatnej firmie transportowej, w której pracował 39-latek.

Policja rozpoczęła śledztwo, ale nie z powodu sprzedaży broni rolnikowi, lecz ze względu na podejrzenie, że kałasznikowy nie znalazły się w skrzyniach przypadkowo. Służby podejrzewają, że tym sposobem szmuglowano je z fabryki i sprzedawano na czarnym rynku.

Źródło: BBC News