Alert w Genewie. Policja dementuje, że szuka powiązanych z zamachami w Paryżu

Świat

Aktualizacja:

Szwajcarska policja federalna podała, że nie dysponuje informacjami świadczącymi o powiązaniach osób poszukiwanych w Genewie z zamachami w Paryżu z 13 listopada. W mieście podwyższono stopień zagrożenia i rozmieszczono dodatkowych policjantów.

Wcześniej genewski wydział bezpieczeństwa informował, że policja w tym mieście na zachodzie Szwajcarii szuka podejrzanych w ramach śledztwa w sprawie zamachów z Paryża.

Rzeczniczka policji federalnej powiedziała, że władze poinformowały genewską policję o osobach, które "mogą mieć powiązania z terroryzmem", co zapoczątkowało poszukiwania.

"Szwajcarska policja, na podstawie informacji przekazanych przez władze centralne, zwiększyła obecność funkcjonariuszy w terenie i rozpoczęła poszukiwania" - przekazano w krótkim komunikacie w czwartek tuż przed południem.

Kogo szukają?

Poszukiwania dotyczą Genewy i "terenów wokół miasta" - pisze Reuters. Agencja podała też, że może chodzić o "czterech mężczyzn". Taką informację jej reporter otrzymał w kwaterze Organizacji Narodów Zjednoczonych w Genewie.

Szwajcarskie media donoszą z kolei, że policja szuka sześciu osób.

Podwyższone środki bezpieczeństwa

Przed wjazdem dla samochodów do siedziby ONZ rozmieszczono ochroniarzy uzbrojonych w pistolety maszynowe, co według mediów jest wyjątkowym środkiem bezpieczeństwa w tym miejscu.

Według dziennika "Tribune de Geneve" dodatkowe środki bezpieczeństwa obowiązują w miejscach związanych z międzynarodowymi organizacjami a także na lotnisku i dworcach.

Belgia: Salah Abdeslam zatrzymany, trwa operacja policjiTVN24 BiS
wideo 2/35

Autor: adso,kło\mtom,rzw / Źródło: reuters, pap

Tagi:
Raporty: