Partia brytyjskiej premier zawiesza kampanię. Theresa May: okropne wydarzenia w Londynie

Twitter / @GuglielminettiAkcja ratunkowa na London Bridge

Po atakach terrorystycznych, do jakich doszło w Londynie w nocy, szefowa brytyjskiego rządu weźmie udział w zaplanowanym na niedzielę rano posiedzeniu sztabu kryzysowego COBRA. Partia Konserwatywna, do której należy premier Theresa May, zawiesiła kampanię przed zaplanowanymi na czwartek przedterminowymi wyborami parlamentarnymi.

Kampania ogólnokrajowa została zawieszona, będzie kontynuowana jedynie w wymiarze lokalnym - informował wcześniej na Twitterze redaktor polityczny telewizji ITV Robert Peston.

Brytyjska premier Theresa May podkreśliła, że trwa "szybko rozwijające się śledztwo" w sprawie ataku na moście London Bridge i w pobliżu Borough Market w centralnym Londynie, gdzie wcześniej samochód wjechał w ludzi, a wiele osób zostało ranionych nożami.

- Chcę wyrazić swoją wdzięczność policji i służbom ratunkowym, które są na miejscu. Nasze myśli są z tymi, którzy zostali dotknięci przez te okropne wydarzenia - zaznaczyła premier.

W sobotę późnym wieczorem zamachowcy wjechali samochodem w pieszych na moście London Bridge, a następnie zaatakowali ludzi za pomocą noży w pobliżu targu Borough Market w centralnym Londynie. Według porannego oświadczenia brytyjskiej policji z godziny 10.30 zginęło siedem osób, a 48 trafiło do szpitali. Trzej domniemani sprawcy zostali zastrzeleni przez policję.

Autor: tmw//now / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Twitter / @Guglielminetti

Pozostałe wiadomości