Nowe informacje o stanie zdrowia premiera Słowacji

Źródło:
PAP
Bańska Bystrzyca. Szpital, do którego trafił premier Słowacji Robert Fico
Bańska Bystrzyca. Szpital, do którego trafił premier Słowacji Robert Fico
wideo 2/2
Bańska Bystrzyca. Szpital, w którym leży premier Słowacji Robert Fico

Robert Fico jest w stanie stabilnym. Sytuacja się poprawia. Porozumiewa się z otoczeniem - przekazał w komunikacie szpital w Bańskiej Bystrzycy, którego lekarze opiekują się zaatakowanym 15 maja premierem Słowacji.

Stan rannego w zamachu premiera Słowacji Roberta Ficy jest stabilny; pacjent komunikuje się z otoczeniem, a parametry wskazujące na stan zapalny spadają - przekazała dyrekcja szpitala uniwersyteckiego.

W komunikacie podała, że rano zebrało się konsylium lekarskie oraz że szef rządu pozostaje pod opieką lekarzy ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Odczytano to jako potwierdzenie wcześniejszych informacji, że stan rannego obecnie uniemożliwia jego ewentualny transport do Bratysławy.

O stanie zdrowia Ficy od poniedziałku mają informować już tylko lekarze ze szpitala w Bańskiej Bystrzycy. Codzienne konferencje prasowe wicepremiera i ministra obrony Roberta Kaliniaka w tej sprawie skończyły się w niedzielę.

Słowacki premier został postrzelony 15 maja w mieście Handlova, gdzie na wyjazdowym posiedzeniu zebrał się rząd. Do Ficy kilka strzałów oddał 71-letni Juraj C. Jego czyn został uznany za motywowany politycznie.

Autorka/Autor:adso

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: TVN24