TVN24 | Świat

Najpierw na "misje w odległych wspólnotach", dopiero potem do dyplomacji. Zalecenia papieża

TVN24 | Świat

Autor:
mart//rzw//kwoj
Źródło:
PAP

Przyszli watykańscy dyplomaci powinni spędzić rok na misjach - takie zalecenie papieża Franciszka znalazło się w jego ogłoszonym w poniedziałek liście do rektora Papieskiej Akademii Kościelnej.

W liście do rektora Papieskiej Akademii Kościelnej arcybiskupa Josepha Marino papież Franciszek przypomniał, że podczas zeszłorocznego synodu biskupów na temat Amazonii wyraził pragnienie, by kapłani przygotowujący się do pracy w dyplomacji Stolicy Apostolskiej przez rok prowadzili działalność misyjną w odległych wspólnotach.

Obowiązek ten zgodnie z jego decyzją ma wejść w życie począwszy od nowego roku akademickiego 2020/2021.

"Doświadczenie może być przydatne wszystkim młodym ludziom"

"Jestem przekonany, że takie doświadczenie może być przydatne wszystkim młodym ludziom, którzy przygotowują się do posługi kapłańskiej albo ją zaczynają, ale szczególnie tym, którzy w przyszłości będą współpracować z papieskimi reprezentantami, a potem sami zostaną przedstawicielami Stolicy Apostolskiej w krajach i Kościołach partykularnych" - napisał Franciszek do Akademii kształcącej nuncjuszy apostolskich.

Franciszek powiedział, że taki etap kształcenia, polegający na aktywności ewangelizacyjnej we wspólnotach w różnych zakątkach wszystkich kontynentów, jest niezbędny po to, aby stawić czoło rosnącym wyzwaniom stojącym przed Kościołem i światem.

Autor:mart//rzw//kwoj

Źródło: PAP