Zakładnicy wolni, porywacz ujęty

Aktualizacja:

Mężczyzna, który w piątek wziął zakładników w biurze Hillary Clinton w Rochester (stan New Hampshire), poddał się po sześciu godzinach konfrontacji z policją.

Wcześniej desperat, który domagał się rozmowy z senator Clinton, zwolnił wszystkich zakładników. Stacje telewizyjne przekazały obrazy mężczyzny, który wyszedł z biura Clinton z podniesionymi rękoma i położył na ziemi paczkę, która może być bombą domowej roboty. Natychmiast otoczyli go policjanci formacji antyterrorystycznej SWAT, którzy obezwładnili go i założyli mu kajdanki. Policja nie podała dotychczas oficjalnie ilu było zakładników. Wiadomo jedynie, że nikt nie został ranny.

Dramat trwał ponad 6 godzin, budynek był otoczony przez policję, agentów FBI oraz antyterrorystów. Na miejscu cały czas pracowali policyjni negocjatorzy.

Według agencji Associated Press, mężczyznę zidentyfikowano jako mieszkańca Rochester Leelanda Eisenberga, który już wcześniej dał się poznać jako niezrównoważony psychicznie. Hillary Clinton, która jest w Partii Demokratycznej czołowym kandydatem do prezydentury w najbliższych wyborach, wyraziła zadowolenie, że incydent zakończył się bez użycia przemocy oraz, że pracownikom jej biura i osobom postronnym nic się nie stało. W New Hampshire odbędą się za 5 tygodni pierwsze z serii prawyborów inaugurujących wyścig do Białego Domu.

jak

Źródło: PAP, tvn24.pl

Pozostałe wiadomości