Świat

Zakładnicy w dzielnicy żydowskiej. Nakazano zamknąć wszystkie sklepy

Świat


Francuska policja nakazała po południu zamknięcie wszystkich sklepów w żydowskiej dzielnicy La Marais w centrum Paryża, z dala od dwóch incydentów z zakładnikami - podaje agencja AP, powołując się na biuro burmistrza stolicy.

Wydano nakaz zamknięcia sklepów na ulicy Rosiers w centrum turystycznej dzielnicy La Marais. Ulica ta jest oddalona o ok. kilometr od redakcji satyrycznego tygodnika "Charlie Hebdo", gdzie w środowym ataku zginęło 12 osób, a 11 zostało rannych. Kilka godzin przed szabatem ulica Rosiers zazwyczaj jest pełna kupujących - francuskich Żydów, a także turystów.

Zakładnicy w sklepie koszernym

W piątek mężczyzna, który w czwartek rano otworzył ogień do policjantów w Montrouge na południowym przedmieściu Paryża, wziął zakładników w sklepie koszernym we wschodniej części Paryża. Źródła policyjne mówią o jednym ciężko rannym i sześciu zakładnikach; były też doniesienia o dwóch ofiarach śmiertelnych. BBC podaje, że zamknięto też obwodnicę w pobliżu tego sklepu.

Jednocześnie trwa obława na dwóch dżihadystów, braci Saida i Cherifa Kouachi, którzy są podejrzani o środowy zamach na "Charlie Hebdo". Zabarykadowali się z zakładnikiem w niewielkim zakładzie drukarskim w miejscowości Dammartin-en-Goele, ok. 40 km na północny wschód od Paryża. Policja podjęła negocjacje. Na miejscu są funkcjonariusze elitarnych jednostek policji i żandarmerii, wspierani przez kilka śmigłowców.

[object Object]
14.01.2015 | Francja: nowy numer „Charlie Hebdo” wyprzedany na pniuFakty TVN
wideo 2/20

Autor: kg\mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: