Świat

Zakazali damsko - męskich uścisków rąk

Świat

Aktualizacja:
sxc.hunie tylko podanie ręki kobiecie na powitanie, ale i konwersacja z niż są zakazane

Somalijskie ugrupowanie islamskich integrystów Al-Szabab wprowadziło pod karą publicznej chłosty zakaz witania się mężczyzn z kobietami przez podanie ręki i damsko-męskich konwersacji w miejscach publicznych.

Islamski sędzia regionalny w kontrolowanej przez Al-Szabab prowincji Szabelle, która leży 90 kilometrów na północ od stolicy Somalii, Mogadiszu, oznajmił: - Wprowadzamy na tym terenie prawo Allaha.

Mężczyzna i kobieta pokazujący się razem publicznie będą musieli mieć przy sobie odpowiednie dokumenty poświadczające, że są mężem i żoną lub bliskimi krewnymi. Radykałowie walczą o władzę

Al-Szabab, organizacja rebeliancka związana z Al-Kaidą, walczy o obalenie somalijskiego rządu przejściowego, na czele którego stoi Szejk Szarif Szejk Ahmed.

Członkowie tego ugrupowania mają na swym koncie stosowanie kar religijnych w postaci amputacji kończyn, kamienowania, egzekucji przez ścięcie.

Somalia od 1991 roku, odkąd obalono dyktatora Mohameda Siada Barre, nie ma skutecznego rządu. W kraju kontrolowanym przez rozmaite milicje islamskie, plemiennych "panów wojny" i grupy bandyckie trwa wojna domowa.

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: sxc.hu