Portugalskie poszukiwania śladów zaginionej Madeleine McCann bez efektów

Autor:
ads
/ prpb
Źródło:
PAP

Prowadzone w Portugalii poszukiwania śladów zaginionej w 2007 roku Madeleine McCann nie przyniosły znaczących rezultatów - podało w sobotę w oparciu o źródła w policji Radio Observador.

Lizbońska rozgłośnia ustaliła, że celem ekip policyjnych z Portugalii, Wielkiej Brytanii i Niemiec było odnalezienie zwłok Brytyjki lub należącej do niej odzieży.

"Podczas trwających trzy dni poszukiwań policjantom nie udało się znaleźć żadnych pozostałości biologicznych Maddie McCann" - poinformowało Radio Observador. Rozgłośnia sprecyzowała, że wprawdzie w rejonie tamy wodnej na rzece Arade śledczy znaleźli "pewne rzeczy, ale nie mają one większego znaczenia" dla prowadzonego śledztwa.

W trwających od wtorku do czwartku poszukiwaniach funkcjonariuszom policji pomagały ekipy płetwonurków i psy tropiące, korzystano z georadarów. W kilku miejscach w sąsiedztwie zbiornika wodnego przekopano teren.

Zaginięcie Madeleine McCann

Trzyletnia Maddie McCann zniknęła w tajemniczych okolicznościach wieczorem 3 maja 2007 roku z domu letniskowego, w którym wraz z rodziną przebywała na wakacjach przy Praia da Luz. W chwili jej zaginięcia rodzice byli z przyjaciółmi na kolacji w położonej nieopodal domu restauracji.

Według policji głównym podejrzanym o porwanie małej Brytyjki jest 45-letni Niemiec Christian Brueckner, który w latach 2000-2017 regularnie bywał w Algarve. Obecnie osadzony w niemieckim więzieniu Brueckner w 2005 roku dopuścił się w Algarve gwałtu na 72-letniej turystce z USA. Sprawcę ujęto po trwającym kilkanaście lat dochodzeniu.

Autor:ads / prpb

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości