Turyści zaatakowani przez Palestyńczyków. Media: mieli izraelską tablicę rejestracyjną

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP
Siły Izraela przeprowadziły operację zbrojną w mieście Dżenin
Siły Izraela przeprowadziły operację zbrojną w mieście Dżenin Reuters
wideo 2/2
ReutersSiły Izraela przeprowadziły operację zbrojną w mieście Dżenin

Palestyńczycy zaatakowali dwójkę niemieckich turystów, którzy wjechali do miasta Nablus na Zachodnim Brzegu pojazdem z izraelskimi tablicami rejestracyjnymi - poinformował portal "The Times of Israel". W internecie pojawiło się nagranie, które ma przedstawiać to wydarzenie.

Na nagraniach wideo widać, jak Palestyńczycy ciskają kamieniami w samochód, próbują otworzyć drzwi i atakują pasażerów pojazdu, który ma izraelskie tablice rejestracyjne, naklejkę z izraelską flagą i logo gminy Tel Awiw.

Ostatecznie Niemcy zdołali zbiec, a w ucieczce miał im pomagać arabski Izraelczyk - podał kanał telewizyjny "Channel 12 News". Źródło wojskowe poinformowało, że medycy wojskowi opatrywali "powierzchowne obrażenia" pary niemieckich turystów poza Nablusem.

Wzrost napięcia na Zachodnim Brzegu

Od początku roku w starciach izraelsko - palestyńskich zginęło 81 Palestyńczyków, 13 Żydów i jedna Ukrainka - wynika z obliczeń agencji AFP dokonanych na podstawie informacji ze źródeł palestyńskich i izraelskich.

Rok 2022 i początek 2023 przyniósł wzrost napięć między Izraelem a Palestyńczykami. Na Zachodnim Brzegu powstają zbrojne grupy, które atakują izraelskich żołnierzy i cywilów, ale także sprzeciwiają się coraz mniej popularnym władzom palestyńskim. Na obszarach północnego Zachodniego Brzegu, gdzie dochodzi do większości starć, kontrola Autonomii Palestyńskiej zmniejsza się, a młodzi Palestyńczycy tracą nadzieję na powstanie państwa palestyńskiego.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości