Świat

"Z punktu widzenia doktryny islamu mordowanie niewinnych to zabijanie ludzkości"

Świat

Islamiści wciąż atakują irackie wojsko
Reuters TVIran walczy z IS, ale oficjalnie nie wespół z USA

Prezydent Iranu Hasan Rowhani powiedział w wywiadzie dla sieci telewizyjnej NBC News, że Państwo Islamskie chce "wymordować ludzkość" - wynika z fragmentów wywiadu udostępnionych przez NBC.

- Z punktu widzenia doktryny islamu oraz jego kultury mordowanie niewinnych ludzi jest równoznaczne z zabijaniem całej ludzkości - powiedział Rowhani. - A zatem mordowanie i ścinanie głów niewinnym ludziom powinno być dla nich (Państwa Islamskiego) hańbą i powodem smutku i niepokoju dla wszystkich ludzi i całej ludzkości - dodał prezydent.

Iran jest sojusznikiem Iraku i w poniedziałek szef MSZ Iraku Ibrahim ad-Dżafari wyraził ubolewanie z powodu nieobecności Iranu na konferencji w Paryżu dotyczącej pomocy dla Bagdadu w walce przeciw bojownikom z Państwa Islamskiego. Jak tłumaczył, "wszystkie kraje są zaniepokojone problemem Państwa Islamskiego", a Iran jest krajem sąsiednim, który niejednokrotnie okazał Bagdadowi wsparcie. Iran nie został zaproszony na paryską konferencję dotyczącą Państwa Islamskiego oraz powołania walczącej z nim międzynarodowej koalicji. Szef amerykańskiej dyplomacji John Kerry uznał, że udział Irańczyków byłby niewłaściwy ze względu na "uwikłanie Iranu w Syrii i gdzie indziej".

[object Object]
ONZ: w Iraku natrafiono na ponad 200 zbiorowych grobów ofiar ISReuters
wideo 2/20

Autor: mtom / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: