Świat

Z Monte Cassino do Watykanu. Premier złożył kwiaty na grobie papieża

Świat

Premier Tusk złożył kwiaty na grobie papieża
tvn24Premier Donald Tusk wraz z żoną w bazylice watykańskiej

Premier Donald Tusk wraz z małżonką Małgorzatą złożył w niedzielę po południu w bazylice watykańskiej kwiaty i zapalił znicze na grobie świętego Jana Pawła II. 18 maja przypada 94. rocznica urodzin papieża Polaka.

Donald Tusk przybył do bazyliki watykańskiej prosto z centralnych uroczystości odbywających się na polskim cmentarzu wojskowym na Monte Cassino w 70. rocznicę bitwy.

Premier wraz delegacją przed grobowcem św. Jana Pawła II w bazylice watykańskiej złożył biało-czerwone kwiaty oraz zapalił znicze.

Szef polskiego rządu w poniedziałek przed południem ma zostać przyjęty na audiencji przez papieża Franciszka.

Rocznica urodzin JPII

W 94. rocznicę urodzin Jana Pawła II przy jego grobie w bazylice Świętego Piotra w niedzielę od rana pojawiały się wiązanki kwiatów. Rocznica urodzin polskiego papieża przypada trzy tygodnie po jego kanonizacji.

Kwiaty składane są w Kaplicy Świętego Sebastiana, gdzie od beatyfikacji w 2011 roku znajduje się grób polskiego papieża.

W poniedziałek biskup polowy Józef Guzdek odprawi w bazylice watykańskiej mszę dla harcerzy, uczestników rocznicowych obchodów na Monte Cassino. Po mszy harcerze modlić się będą przy grobie Jana Pawła II.

Autor: kde/kka / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: tvn24