Świat

Wypadł z promu. Uratowany po 7 godzinach w Bałtyku

Świat

CC BY SA Wikipedia | Kalle IdMężczyzna wypadł za burtę promu "Baltic Queen"

36-letni Estończyk, który w nocy z piątku na sobotę wypadł za burtę promu płynącego z Tallinna do Sztokholmu, po siedmiu godzinach w Bałtyku został odnaleziony w pobliżu Wysp Alandzkich należących do Finlandii. Mężczyzna był poważnie wychłodzony.

- To niesamowite! Niezbyt często zdarza się, że taka historia kończy się szczęśliwie - powiedział Ove Holm ze służb ratowniczych z fińskiego Turku.

O tym, że na promie "Baltic Queen" brakuje jednego z pasażerów, załoga jednostki dowiedziała się dopiero w sobotę rano, kiedy statek zawinął do portu w Sztokholmie. Zaginięcie mężczyzny zgłosili jego znajomi. Dzięki zapisowi z monitoringu potwierdzono, że wypadł on za burtę.

Bez ubrania

Nagranie pomogło ustalić służbom ratowniczym, kiedy i w jakim miejscu na morzu doszło do wypadku - podało Szwedzkie Radio.

Zaginionego odnaleziono w sobotę na morzu 4 kilometry od archipelagu Wysp Alandzkich, prowincji autonomicznej Finlandii. Mężczyzna pozbył się większości ubrań, co prawdopodobnie pomogło mu utrzymać się na powierzchni wody. Nie miał kamizelki ratunkowej. Wody Bałtyku miały w tym czasie 16-18 stopni Celsjusza. Temperatura ciała mężczyzny spadła do 26 stopni Celsjusza. Estończyk został przewieziony do szpitala w Mariehamn na Wyspach Alandzkich. Według szwedzkiej popołudniówki "Aftonbladet" jego stan jest poważny, ale nie zagraża życiu.

Autor: MAC/tr / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: CC BY SA Wikipedia | Kalle Id