Świat

Wybuch przed kościołem w Rzymie. Związek z wizytą Hollande'a?

Świat


Niewielki ładunek wybuchowy domowej roboty eksplodował w nocy z czwartku na piątek w pobliżu francuskiego kościoła w Rzymie. Do wybuchu doszło kilkanaście godzin przed wizytą prezydenta Francji Francois Hollande'a w Watykanie.

W wyniku eksplozji w budynku należącym do francuskich instytucji religijnych "jest rozbita szyba, uszkodzone też zostały trzy samochody" - poinformowała włoska policja. Wybuch miał miejsce na niewielkiej ulicy Vicolo della Campana w centrum Rzymu. Według policji na razie nikt nie przyznał się do ataku.

Wizyta u Franciszka

Na Vicolo della Campana "znajduje się tylko kościół św. Iwona z Bretanii, który jest częścią francuskich instytucji religijnych w Rzymie i Loretto, oraz restauracja" - poinformowała przedstawicielka ambasady Francji w Watykanie. Według niej atak ten mógł być związany z wizytą Hollande'a w Stolicy Apostolskiej. Francuski prezydent, który został wybrany na szefa państwa przed 20 miesiącami, w piątek spotka się z papieżem Franciszkiem. Będzie to pierwsza wizyta w Watykanie Hollande'a, który broni laickości państwa i popiera małżeństwa par homoseksualnych

Autor: dln / Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości