Wybuch na poligonie. Jedna ofiara śmiertelna, są też ranni

Świat

Do eksplozji doszło w czasie ćwiczeń (wideo z manewrów Rapid Trident - 2015 w obwodzie lwowskim)
wideo 2/36

Jeden żołnierz nie żyje, a ośmiu zostało rannych w wyniku eksplozji na poligonie Szeroki Łan w obwodzie mikołajowskim na południu Ukrainy. Do incydentu doszło w czasie ćwiczeń. W regionie są prowadzone manewry międzynarodowe Sea Breeze. Przedstawiciele ukraińskiego ministerstwa obrony zapewniają jednak, że incydent nie ma z nimi związku.

Wybuch na poligonie Szeroki Łan spowodowało rozerwanie moździerza o kalibrze 120 mm. Jedna osoba nie żyje, ośmiu żołnierzy jest rannych, w tym dwóch ciężko.

- Na miejscu pracuje grupa operacyjna. Trwa dochodzenie w sprawie przyczyn i okoliczności wypadku - podało w komunikacie ukraińskie ministerstwo obrony.

- Przyczyną eksplozji mogło być nieostrożne obchodzenie się z amunicją lub wadliwy pocisk - powiedział telewizji 112 Ukraina deputowany ukraińskiego parlamentu i były dowódca batalionu ochotniczego Donbas Semen Semenczenko.

Ćwiczenia Sea Breeze

18 lipca na Ukrainie rozpoczęły się manewry międzynarodowe Sea Breeze 2016. Odbywają się na Morzu Czarnym, a także na obszarach obwodów odeskiego i mikołajowskiego. Uczestniczy w nich ok. 4 tys. żołnierzy z 13 państw, w tym Stanów Zjednoczonych.

Ukraińscy dziennikarze próbowali ustalić, czy eksplozja na poligonie Szeroki Łan ma z tym związek. - Nie ma - zapewnił oficer Jarosław Czepurny, przedstawiciel ukraińskiego ministerstwa obrony w obwodzie odeskim.

Autor: tas/kk / Źródło: 112.ua, censor.net

Źródło zdjęcia głównego: Ministerstwo Obrony Ukrainy

Tagi:
Raporty: