Wybuch bomby w New Jersey. Obok miały przebiec tysiące biegaczy

Świat

Google EarthDo wybuchu doszło na trasie biegu charytatywnego przy Seaside Park

Improwizowany ładunek eksplodował w New Jersey - poinformowały lokalne władze. Do wybuchu doszło tuż przed startem biegu charytatywnego na pięć kilometrów. Miało wziąć w nim udział pięć tysięcy osób.

W wybuchu, do którego doszło w sobotę około godz. 9:30 czasu lokalnego w Seaside Park, nikt nie został ranny. Improwizowany ładunek był tzw. bombą rurową, czyli materiałem wybuchowym zamkniętym w szczelnej, metalowej rurze, co zwiększa jego siłę rażenia.

Wybuch na trasie biegu

Ładunek znajdował się w ulicznym śmietniku na trasie biegu charytatywnego, w trakcie którego zbierane miały być pieniądze na rzecz amerykańskich marynarzy i żołnierzy piechoty morskiej znajdujących się w potrzebie.

W momencie wybuchu uczestnicy biegu zgodnie z planem mieli właśnie mijać ten śmietnik, jednak start imprezy został wcześniej opóźniony z powodu znalezienia w okolicy plecaka, który wzbudził zaniepokojenie policji.

Służby bezpieczeństwa natychmiast ewakuowały ludzi z całej okolicy oraz z około trzydziestu najbliżej stojących budynków. Bieg charytatywny został ostatecznie odwołany.

Na zdjęciach udostępnionych przez lokalnych śledczych widać rozerwany eksplozją uliczny śmietnik.

Autor: mm//plw / Źródło: CBS News, Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Facebook/Ocean County Prosecutor's Office