TVN24 | Świat

Wybory w Niemczech. Frekwencja niższa niż cztery lata temu o tej porze. Wielu Niemców głosowało korespondencyjnie

TVN24 | Świat

Autor:
ads//now
Źródło:
PAP

Do godziny 14 zagłosowało w Niemczech 36,5 procent uprawnionych osób - poinformował Federalny Komisarz Wyborczy. To o blisko 5 punktów procentowych mniej niż w 2017 roku, jednak tym razem wielu Niemców głosowało korespondencyjnie. Od godziny 17.55 zapraszamy na program specjalny w TVN24 oraz TVN24 BiS, pokażemy w nim wyniki exit poll, pierwsze analizy i komentarze.

Cztery lata temu do godziny 14 zagłosowało 41,1 procent uprawnionych. Zgodnie z oczekiwaniami, obecna frekwencja jest niższa od tej z 2017 roku, ponieważ zakładamy znacznie wyższy odsetek wyborców głosujących drogą pocztową - wyjaśnił Federalny Komisarz Wyborczy Georg Thiel.

- Te głosy nie są jeszcze brane pod uwagę, a ich udział zostanie określony w późniejszym czasie w ramach ustalania ostatecznych wyników wyborów - dodał.

Pakiet wyborczyEPA/CONSTANTIN ZINN

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

Socjaldemokraci na prowadzeniu w sondażach

Lokale wyborcze w Niemczech zostaną zamknięte o godzinie 18. Wtedy też zostaną ogłoszone wstępne prognozy wyników wyborów do Bundestagu. W sondażach przed wyborami prowadziła socjaldemokratyczna SPD, wyprzedzając o kilka punktów procentowych chadecką Unię CDU/CSU.

Czytaj więcej: Jakie partie mogą wejść do Bundestagu? Kto zastąpi Angelę Merkel?

Autor:ads//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: EPA/CONSTANTIN ZINN

Tagi:
Raporty: