TVN24 | Świat

Druga debata Trump-Biden oficjalnie odwołana

TVN24 | Świat

Autor:
js
Źródło:
PAP

Druga debata prezydencka między Donaldem Trumpem i Joe Bidenem, pierwotnie zaplanowana na 15 października, została w piątek wieczorem czasu lokalnego odwołana przez niezależną komisję odpowiedzialną za jej organizację. - Nie będę robić wirtualnej debaty - deklarował wcześniej amerykański prezydent. Obaj kandydaci w listopadowych wyborach zgadzają się jednak na udział w debacie zaplanowanej na 22 października, która pierwotnie miała być ich trzecim pojedynkiem.

W związku wykryciem koronawirusa u prezydenta USA komisja zajmująca się organizacją przedwyborczych pojedynków kandydatów ogłosiła, że druga debata między republikaninem Donaldem Trumpem i kandydatem demokratów Joe Bidenem zaplanowana na 15 października w Miami na Florydzie zostanie przeprowadzona zdalnie.

"Nie będę tracił na to czasu"

Uczestnictwo w takim formacie zdecydowanie odrzucił jednak prezydent. - Nie będę robić wirtualnej debaty - zadeklarował Trump w telefonicznym wywiadzie dla Fox Business Network. Tłumaczył, że w takim trybie moderator może "wyłączyć ci mikrofon, kiedy chce". - Nie będę tracił na to czasu - zapowiedział gospodarz Białego Domu. W jego opinii komisja "próbuje chronić" jego rywala w wyścigu o fotel prezydenta. Sztab Trumpa przekazał, że komisja nie konsultowała się z otoczeniem prezydenta w sprawie swojej decyzji.

Obaj kandydaci w listopadowych wyborach prezydenckich zgadzają się jednak na udział w debacie zaplanowanej na 22 października, która pierwotnie miała być ich trzecim pojedynkiem.

Pierwsza debata Trump-Biden

Pierwsza prezydencka debata odbyła się 29 września w Cleveland w Ohio. W opinii większości mediów była ona wyjątkowo chaotyczna i pełna zniewag. Dwa dni później u Trumpa wykryto zakażenie koronawirusem. Po trzech dobach spędzonych w szpitalu prezydent USA od poniedziałku dochodzi do zdrowia w Białym Domu.

W związku z chorobą prezydent nie odbywa wyborczych spotkań i wieców, ale jego sztab zapowiedział już, że w poniedziałek powróci on na kampanijny szlak. Tego dnia Donald Trump spotka się ze swymi zwolennikami na Florydzie.

Wybory prezydencie w USA odbędą się 3 listopada.

OBEJRZYJ PIERWSZĄ DEBATĘ PREZYDENCKĄ TRUMP-BIDEN >>>

Autor:js

Źródło: PAP