Świat

Parodia Trumpa prawdziwego Trumpa nie śmieszy

Świat

Donald Trump znów oskarża media
Donald Trump znów oskarża media[2016 Cable News Network inc. All rights reserved]
wideo 2/21

Donald Trump po raz kolejny atakuje media za rzekome "ustawianie" wyborów. Tym razem kandydatowi republikanów na prezydenta nie spodobał się program satyryczny, w którym wykpiono debatę prezydencką.

"Saturday Night Live" to parodystyczny program rozrywkowy emitowany w telewizji NBC w sobotni wieczór. W ostatnim odcinku jeden ze skeczy w prześmiewczy sposób pokazał drugą debatę prezydencką. Publiczność najbardziej rozśmieszał Alec Baldwin, który wcielił się w rolę Trumpa. Kandydata republikanów w skeczu przedstawiono jako napastliwego i sprośnego polityka.

"Publiczność SNL wybuchała śmiechem, ale najwidoczniej prawdziwy Trump nie" - skomentowała telewizja CNN.

"Saturday Night Live wziął mnie na celownik. Pora na odstawkę dla tego nudnego i nieśmiesznego programu. Kreacja Aleca Baldwina śmierdzi. Media ustawiają wybory!" - napisał Trump na Twitterze po emisji sobotniego odcinka.

Dziennikarz CNN Brian Stelter przypomniał, że jeszcze 11 miesięcy temu, kiedy Trump był gościem programu, wypowiadał się o nim w zupełnie innym tonie. "Niesamowity wieczór w Saturday Night Live" - pisał jeszcze w listopadzie.

"Media fałszują wybory!"

CNN Money zwraca uwagę na ostatni człon wpisu Trumpa, w którym kandydat na prezydenta po raz kolejny oskarża media o wpływanie na wynik wyborów. "Powtarza zwrot o 'ustawianiu' wyborów, odkąd wyścig zaczął mu się wymykać spod kontroli po pierwszej debacie prezydenckiej z 26 września" - komentuje CNN Money, zwracając uwagę, że od tego czasu Clinton uciekła Trumpowi w sondażach.

Ataki na media kandydatów na prezydenta nie są niczym nowym - komentuje telewizja. Zwraca uwagę, że nawet Clinton krytykowała media za niesprawiedliwy jej zdaniem podział czasu antenowego pomiędzy kandydatów. "Zachowanie Trumpa jest jednak znacznie bardziej ekstremalne niż poprzedników" - stwierdza dziennikarz CNN Brian Stelter.

"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"
"Świat się bardzo zepsuł w mijającym roku"tvn24
wideo 2/20

Autor: pk\mtom / Źródło: CNN Money

Tagi:
Raporty: