Wybijali szyby, żeby dostać odszkodowanie po meteorycie? Gubernator zaprzecza


W cieniu prawdziwych nieszczęść po "bombardowaniu" meteorytami jest miejsce na oszustwa? Jak informuje agencja RIA Novosti, powołując się na źródła w organach ścigania, kilkukrotnie odnotowano przypadki celowego wybijania okien w domach przez mieszkańców. Celem miało być wyłudzenie odszkodowań. Gubernator obwodu Czelabińskiego zdementował te informacje

Jak podaje RIA Novosti, mieszkańcy Czelabińska chcieli się później ubiegać o odszkodowania za szkody spowodowane falą uderzeniową.

Gubernator obwodu Czelabińskiego Michaił Jurewicz stanowczo zaprzecza jednak, że taka sytuacja miała miejsce.

- To nie jest prawda. Nic takiego nie miało miejsca. Ta informacja to dziennikarski wymysł. Nikt żadnych okien nie wybijał - przekonywał Jurewicz.

W pitek fala uderzeniowa po wybuchu i zderzeniu meteoru z ziemią w okolicy rosyjskiego Czelabińska spowodowała zniszczenia w wielu budynkach, głównie w postaci stłuczonych szyb, ale także np. zawalił się dach jednej z fabryk.

1142 osoby zostały ranne (większość odłamkami szkła). Fragmenty meteorytu spadły w obwodach czelabińskim, swierdłowskim, tiumeńskim, kurgańskim i orenburskim, a także w Baszkirii i północnym Kazachstanie.

Autor: abs//kdj / Źródło: Ria Novosti

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości