Świat

Wszystkie tajemnice Wikileaks

Świat


Prawa ręka Juliana Assange'a i były rzecznik Wikileaks zamierza napisać książkę o sekretach serwisu. Ma w niej ujawnić wewnętrzne "procedury i napięcia". Publikacja nosić będzie intrygujący tytuł "Wewnątrz Wikileaks: mój czas z Julianem Assange i najbardziej niebezpieczną stroną świata".

Daniel Domscheit-Berg, znany również jako Daniel Schmitt, przez kilka lat pracował dla Juliana Assange'a - założyciela portalu Wikileaks. Z serwisu odszedł we wrześniu ubiegłego roku, z powodu nieporozumień z zarządem serwisu.

Książka "Wewnątrz Wikileaks" ma ukazać się 15 lutego 2011 roku w Stanach Zjednoczonych i 13 innych krajach świata.

Będzie bestseller?

Schmitt ujawni w niej powstanie Wikileaks oraz wewnętrzną strukturę portalu - jak jest finansowany, jakie istnieją w nim napięcia, poczynając od swojego pierwszego spotkania z Assange'm w grudniu 2007 roku aż do zakończenia współpracy z portalem.

Można spodziewać się, że książka z miejsca stanie się bestsellerem, bo Wikileaks jest od kilku tygodni w centrum uwagi i na ustach wszystkich. I to zarówno z powodu ujawnienia 250 tysięcy dyplomatycznych depesz, jak i zarzutów kryminalnych wobec jej założyciela.

Źródło: Reuters