Świat

Wspólne weekendy, garsoniera w Paryżu. "Closer" więcej o romansie Hollande'a

Świat


Francuski magazyn plotkarski "Closer" twierdzi, że prezydent Francois Hollande od dwóch lat ukrywał romans z 41-letnią aktorką Julie Gayet i opisuje szczegóły związku. Tymczasem partnerka Hollande'a Valerie Trierweiler już od tygodnia przebywa w szpitalu w związku ze wstrząsem emocjonalnym. Ani razu nie widziała się z prezydentem.

"Closer" napisał, że - jak to określono - "burzliwa idylla" pary zaczęła się w 2011 roku, kiedy Gayet zaangażowała się w kampanię wyborczą 59-letniego obecnie Hollande'a. Ironią losu, pisze magazyn, był fakt, że aktorkę jako wierną zwolenniczkę Partii Socjalistycznej Hollande'owi przedstawiła jego była towarzyszka życia Segolene Royal.

Spotkania

Po wygranej Hollande'a w maju 2012 roku Gayet miała usunąć się w cień, ale według gazety para spędzała wspólnie weekendy na południu Francji. Hollande miał też w 2013 roku wymówić się od wspólnych wakacji z Trierweiler w Grecji, a zamiast tego udał się z Gayet do swojego okręgu wyborczego w departamencie Correze. "Closer" twierdzi też, że istnieje drugie mieszkanie, w zachodnim Paryżu, w którym prezydent spotykał się z aktorką. Magazyn nie opublikował jednak żadnych fotografii, choć wcześniej je zapowiadał.

Trierweiler w szpitalu

Nie wydano do tej pory żadnego komunikatu na temat stanu zdrowia 48-letniej Trierweiler, nazywanej we Francji Pierwszą Damą; nie wiadomo też, w którym szpitalu dochodzi do siebie. Wobec braku oficjalnych informacji media prześcigają się w domysłach i powołują na nieoficjalne kontakty. Według prywatnego radia Europe 1, które powołuje się na przyjaciół, towarzyszka Hollande'a jest w stanie "skrajnego wyczerpania nerwowego". Jak pisze agencja AFP, prezydent w ciągu tygodnia ani razu nie odwiedził swojej partnerki w szpitalu. Sama Trierweiler przekonywała jednak w czwartek dziennikarzy, że na wizytę nie pozwolili jej lekarze; Hollande przesłał chorej czekoladki i kwiaty. Dziennik "Le Parisien", który twierdzi, że rozmawiał z jedną z osób z otoczenia, pisze, że Pierwsza Dama jest nawet "gotowa wybaczyć" szefowi państwa romans z Julie Gayet. Źródła BBC w Pałacu Elizejskim utrzymują, że prezydent "nie był szczęśliwy" z tego powodu, że szpital nie pozwolił mu na wizytę.

Kobiety prezydenta

Valerie Trierweiler, nieznana szerzej przed wyborami prezydenckimi w 2012 roku, jest dwukrotnie rozwiedziona i ma troje dzieci. Jej początki u boku Francois Hollande'a nie były łatwe. Źle zostało odebrane jej zaangażowanie przed wyborami parlamentarnymi po stronie wyborczego rywala Segolene Royal. Opinia publiczna odebrała to jako przejaw załatwiania przez nią osobistych porachunków z ekspartnerką Hollande'a. Julie Gayet pozwała "Closer" o naruszenie prywatności. Domaga się 50 tys. euro odszkodowania, a także 4 tys. euro tytułem kosztów sądowych. Natomiast Hollande zrezygnował z wejścia na drogę prawną, choć wcześniej nie wykluczał, że to uczyni.

Autor: //gak / Źródło: PAP