Świat

Wpadł jeden z najbardziej poszukiwanych kryminalistów w Europie

Świat


Hiszpańska policja donosi o złapaniu jednego z dziesięciu najbardziej poszukiwanych kryminalistów w Europie. Brian Charrington zajmował się szmuglowaniem kokainy z Wenezueli do Europy. Wpadł w Alicante.

Jak podaje hiszpańska policja, Charrington został aresztowany wspólnie z synem. Natomiast jego dziewczynę zatrzymano w Wenezueli, w trakcie przygotowywania wysyłki kokainy.

Znaleziono w mieszkaniu 220 kg kokainy

"Zatrzymano Briana Charringtona, długo poszukiwanego Brytyjczyka, który znajduje się na liście dziesięciu najbardziej poszukiwanych kryminalistów w Europie" - czytamy w oświadczeniu policji.

Łupem policji padło w sumie 220 kg kokainy, które znaleziono w mieszkaniu. Oprócz tego zostały również zamrożone konta barona narkotykowego, przejęto także wszystkie jego posiadłości oraz dobra. Ich wartość oszacowana została na ok. pięć milionów euro.

Zaczynał jako diler

Aresztowany był swego czasu dilerem z Middlesbrough w północnej Anglii. Jednak wtedy sprzedawał jeszcze samochody.

Po zmianie zawodu zaczęło mu się powodzić dużo lepiej, a od wielu lat wiódł luksusowe życie w Hiszpanii. W jego posiadaniu znalazło się dziesięć domów i wiele samochodów, z tzw. najwyższej półki.

Minister sprawiedliwości Wenezueli powiedział, że gang narkotykowy Charringtona szmuglował do Europy przez ostatnią dekadę w ciągu roku ok. 25 ton kokainy.

Autor: kris//tka / Źródło: Reuters

Pozostałe wiadomości