Wołodymyr Zełenski: jestem w szoku po odmowie ze strony Izraela

Autor:
ads//rzw
Źródło:
PAP
Zełenski: Ukraina padła ofiarą zbrodni i żądamy za nią kary
Zełenski: Ukraina padła ofiarą zbrodni i żądamy za nią karyTVN24
wideo 2/3
TVN24Zełenski: Ukraina padła ofiarą zbrodni i żądamy za nią kary

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział, że "jest w szoku" ze względu na to, że Izrael nie udostępnił Ukrainie swoich systemów obrony powietrznej. Jak dodał, rozumie, że "są w trudnym położeniu, jeśli chodzi o sytuację z Syrią i Rosją".

Reuters przypomina, że Wołodymyr Zełenski prosił Izrael o wsparcie bronią jeszcze w lutym, tuż po wybuchu wojny. Wspominał o izraelskim systemie Żelazna Kopuła, używanym do przechwytywania rakiet wystrzeliwanych przez bojowników palestyńskich w Gazie.

- Nie wiem, co stało się z Izraelem. Szczerze - jestem w szoku, bo nie rozumiem, dlaczego nie mogli zapewnić nam obrony przeciwrakietowej - powiedział ukraiński prezydent francuskim dziennikarzom. Nagranie rozmowy opublikowała w sobotę prezydencka kancelaria.

Zełenski rozumie "trudne położenie" Izraela

- Rozumiem, są w trudnym położeniu, jeśli chodzi o sytuację z Syrią i Rosją - przyznał prezydent i zaznaczył, że mimo wszystko nie wysuwa żadnych oskarżeń pod adresem Izraela. - Stwierdzam fakty. Moje rozmowy z izraelskimi władzami nie pomogły Ukrainie - podsumował.

Izraelski system obrony antyrakietowej Żelazna KopułaPAP

Autor:ads//rzw

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: president.gov.ua

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości