TVN24 | Świat

Ukraiński sztab: Rosjanie sforsowali Doniec 

TVN24 | Świat

Autor:
ft//now
Źródło:
PAP
"Tak teraz wygląda Siewierodnieck po przybyciu Rosjan" (materiał z 3.07.2022)
"Tak teraz wygląda Siewierodnieck po przybyciu Rosjan" (materiał z 3.07.2022)Twitter/Stratcom Centre UA
wideo 2/18
Twitter/Stratcom Centre UA"Tak teraz wygląda Siewierodnieck po przybyciu Rosjan"

Trwa inwazja Rosji na Ukrainę. Według sztabu generalnego w Kijowie wojska rosyjskie sforsowały rzekę Doniec w obwodzie ługańskim na wschodzie Ukrainy i umacniają się w zajętym Lisiczańsku.

Trwają działania bojowe na kierunku Słowiańska. Rosjanie - jak podał ukraiński sztab - próbują opanować miejscowości: Bohorodyczne, Mazaniwka i Dołyna. Z rejonu miasta Izium Rosjanie przerzucili jedną batalionową grupę taktyczną w rejon miejscowości Sniżkiwka. Rozmieszczono dodatkowe oddziały artylerii lufowej.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja na żywo w tvn24.pl >>>

"Na kierunku donieckim główne wysiłki oddziałów przeciwnika skoncentrowane są na stopniowym wypieraniu oddziałów sił obrony (ukraińskiej) na linię: Siwersk-Fedoriwka-Bachmut" - relacjonuje sztab. Na kierunku Bachmutu Rosjanie ostrzeliwują pozycje ukraińskie z artylerii lufowej i rakietowej i prowadzą zmasowane ostrzały rakietowe.

Trwa szturm rosyjski na innych odcinkach frontu w Donbasie: na kierunkach Awdijiwki i Kurachowego (miejscowości: Pobieda i Marjinka). Rosjanie użyli tam samolotów szturmowych. "Przy wsparciu artylerii wróg prowadzi działania ofensywne w rejonach miejscowości: Wasyliwka, Berestowe, Spirne, Kłynowe i Majorsk, bez powodzenia" - czytamy w komunikacie.

W obwodzie chersońskim na południu kraju Rosjanie starają się nie dopuścić do kontrofensywy ukraińskiej. Z anektowanego przez Rosję Krymu do miejscowości Myrne w obwodzie chersońskim przerzuconych zostało 17 wagonów z amunicją.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:ft//now

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości