Sytuacja na Krymie. Ukraiński sztab: rosyjska FSB prowadzi brutalne działania filtracyjne

Autor:
pp/kab
Źródło:
PAP
Okopy wzdłuż plaż na zaanektowanym Krymie
Okopy wzdłuż plaż na zaanektowanym Krymie Telegram/Nazars_look
wideo 2/20
Telegram/Nazars_look Okopy wzdłuż plaż na zaanektowanym Krymie

Ukraiński sztab generalny sił zbrojnych podał, że rosyjska Federalna Służba Bezpieczeństwa prowadzi brutalne działania kontrwywiadowcze i filtracyjne w miejscowościach na okupowanym Krymie.

W porannym komunikacie w mediach społecznościowych Sztab Generalny Sił Zbrojnych Ukrainy podał, że miejscem brutalnych działań na jest np. Krasnoperekopsk, miasto na północy Półwyspu Krymskiego. "Pracownicy FSB prowadzą aktywne działania kontrwywiadowcze, którym towarzyszą poniżające procedury filtracji" - podał sztab. Jak dodano, w trakcie tych procedur cywile są zmuszani do rozbierania się, a przesłuchaniom towarzyszy bicie.

Brytyjski raport o rosyjskich szpiegach. Lepsi niż armia, "niekonwencjonalne operacje"

Niezależne media: w Rosji trwają poszukiwania pracowników do budowy umocnień na okupowanym Krymie

W Rosji trwa nabór pracowników do budowy umocnień wojskowych wzdłuż Kanału Północnokrymskiego na okupowanym Krymie - poinformował w środę niezależny rosyjski kanał na Telegramie Możem Objasnit. Osoby, które już tam zatrudniono, skarżą się, że ich praca nie została w żaden sposób uregulowana, a wynagrodzenia są niższe od obiecywanych.

Władze w Moskwie i samozwańcza administracja Krymu uznały, że Kanał Północnokrymski, rozciągający się w północno-wschodniej części półwyspu, może stanowić naturalną przeszkodę w przypadku natarcia ukraińskiej armii.

Dlatego nakazano dodatkowo ufortyfikować ten fragment Krymu i zbudować tam linię okopów - czytamy na łamach opozycyjnego kanału.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:pp/kab

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości