TVN24 | Świat

Zełenski: musimy złamać rosyjską armię

TVN24 | Świat

Autor:
momo
Źródło:
PAP
Zełenski: Trzeba nie tylko naprawić to, co zniszczyli okupanci, ale także stworzyć nowe podstawy dla naszego życia
Facebook/Wołodymyr ZełenskiZełenski: Trzeba nie tylko naprawić to, co zniszczyli okupanci, ale także stworzyć nowe podstawy dla naszego życia

Prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski przekonuje, że siły ukraińskie muszą złamać rosyjską armię. - To trudne zadanie, wymagające czasu i ponadludzkich wysiłków, ale nie mamy alternatywy - przekonywał.

Wołodymyr Zełenski powiedział, że sytuacja na linii frontu nie zmieniła się znacznie w ciągu ostatniej doby. - Wróg nadal terroryzuje tereny przygraniczne w obwodzie sumskim, Charków i rejony obwodu, Donbas - przekazał na opublikowanym wieczorem w mediach społecznościowych nagraniu.

Jak dodał, Siły Zbrojne Ukrainy "odpowiadają, naciskają i dzień za dniem". - Musimy ich złamać. To trudne zadanie, wymagające czasu i ponadludzkich wysiłków, ale nie mamy alternatywy. Chodzi o naszą niepodległość, naszą przyszłość, los całego ukraińskiego narodu - oznajmił.

Szef państwa zaznaczył też, że odbudowa Ukrainy dotyczy nie tylko tego, co będzie robione w przyszłości, ale również działań, które należy podejmować już teraz.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:momo

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości