Zimą "Ukraińcy poradzą sobie lepiej niż Rosjanie". Rolę odegra nie tylko wyposażenie

Autor:
akw/kg
Źródło:
PAP
Generał Skrzypczak: zimą Rosjanie zamierzają przejść do obrony
Generał Skrzypczak: zimą Rosjanie zamierzają przejść do obronyTVN24
wideo 2/22
TVN24Generał Skrzypczak: zimą Rosjanie zamierzają przejść do obrony (fragment analizy z 24 października 2022 roku)

Brytyjski ekspert wojskowy, profesor Michael Clarke ocenił, że ukraińscy żołnierze są lepiej wyposażeni do walki w zimowych warunkach niż Rosjanie, a zimą ich wyższa motywacja tym bardziej będzie miała znacznie.

Profesor Michael Clarke w rozmowie ze stacją Sky News zwrócił uwagę, że teraz w Ukrainie "przez kilka dni będzie cztery lub pięć stopni poniżej zera", a "ziemia zamarznie i pozostanie zmrożona". - To ma znaczenie dla żołnierzy. Ponieważ pogoda staje się teraz zimna, to podkreśli różnicę w jakości między wojskami rosyjskimi i ukraińskimi. Aby radzić sobie z zimą, żołnierze muszą być dobrze zaopatrzeni i wyposażeni, muszą być rotowani z okopów w regularnych odstępach - mówił.

- Moim zdaniem Ukraińcy poradzą sobie lepiej niż Rosjanie, ponieważ są teraz lepiej wyposażeni i zmotywowani do wytrzymania. Wielu Rosjan już teraz jest nieszczęśliwych i nie chce tam być - ocenił.

CZYTAJ TAKŻE: Generał Bieniek o sytuacji na ukraińskim froncie w kontekście nadchodzącej zimy

Clarke odniósł się też do doniesień, że Rosjanie wystrzeliwują na Ukrainę stare pociski przeznaczone do przenoszenia broni jądrowej, ale bez głowic nuklearnych, co ma na celu zmylenie ukraińskiej obrony powietrznej. Jak ocenił, te doniesienia są oznaką desperacji z ich strony.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:akw/kg

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości