TVN24 | Świat

Narodziny podczas ostrzału Kijowa. Mia przyszła na świat w schronie

TVN24 | Świat

Autor:
momo/kg
Źródło:
PAP
"U nas są dwie kobiety ciężarne, a wczoraj w nocy w Kijowie dziewczyna urodziła córkę"
TVN24, Reuters"U nas są dwie kobiety ciężarne, a wczoraj w nocy w Kijowie dziewczyna urodziła córkę"

Kijów znalazł się w piątek pod ciężkim ostrzałem rakietowym Rosjan. Podczas bombardowań w stołecznym metrze wykorzystywanym jako schron przyszło na świat dziecko - podała ukraińska aktywistka i była posłanka Hanna Hopko. Zapewniła, że matka dziecka jest "szczęśliwa po ciężkim porodzie".

"Mia urodziła się tej nocy w schronie, podczas bombardowania Kijowa. Jej mama jest szczęśliwa po tym ciężkim porodzie. Kiedy Putin zabija Ukraińców, wzywamy matki z Rosji i Białorusi do zaprotestowania przeciwko rosyjskiej wojnie na Ukrainie. Bronimy życia i ludzkości!" - podała na Twitterze Hanna Hopko.

Pod wpisem zamieściła też zdjęcie dziecka w objęciach kobiety.

Relacja tvn24.pl: Atak Rosji na Ukrainę

Informację o narodzinach potwierdza też portal informacyjny Nexta. Z informacji zamieszczonych na Twitterze portalu wynika, że dziecko przyszło na świat w piątek w kijowskim metrze wykorzystywanym jako schron.

Kijów pod ostrzałem

Kijów znalazł się w piątek nad ranem pod ciężkim ostrzałem rakietowym Rosjan. Później władze ukraińskiej stolicy kilka razy ogłaszały alarm przeciwlotniczy i wezwały mieszkańców do udania się do najbliższych schronów. Mieszkańcy szukają schronienia m.in. na stacjach metra.

W sobotę około południa prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski zapewnił, że Kijów i kluczowe miasta wokół stolicy są pod kontrolą ukraińskiego rządu.

Władze Kijowa wydłużyły godzinę policyjną - od soboty obowiązuje ona od 17 do 8 rano. Takie rozporządzenie obowiązuje na razie do 18 lutego.

Autor:momo/kg

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Hanna Hopko/twitter

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości