Świat

Włoskie media: lista zarzutów wobec gangu z Rimini może się wydłużyć

Świat


Dwóch mieszkańców Bolonii padło w Rimini ofiarami rozboju ze strony tej samej grupy, która dokonała brutalnego gwałtu i napaści na polskich turystów i transseksualistę z Peru - podały we wtorek włoskie media. Bolończycy mają złożyć zeznania w prokuraturze w Rimini.

Według Ansy 19- i 20-latek z Bolonii mają zostać wezwani przez prokuraturę prowadzącą śledztwo w sprawie podwójnego ataku dokonanego z nocy z 25 na 26 sierpnia. Młoda Polka została wówczas zgwałcona, a jej partner dotkliwie pobity. Po tygodniu aresztowano wszystkich czterech domniemanych napastników: pełnoletniego migranta z Konga Guerlina Butungu z prawem pobytu we Włoszech z powodów humanitarnych oraz dwóch nieletnich braci, synów imigrantów z Maroka i Nigeryjczyka. Ich tożsamości nie ujawniono. Jak podały we wtorek włoskie media, wszystko wskazuje na to, że tej samej nocy kilka godzin wcześniej gang ten napadł na dwóch mężczyzn spacerujących nabrzeżem w Rimini. Jednemu z nich czteroosobowa banda zabrała telefon. Następnego ranka obaj mężczyźni złożyli zawiadomienie na policji. Przedstawiony przez nich opis napastników odpowiada rysopisowi członków gangu. Bolończycy złożą teraz zeznania i mają formalnie rozpoznać sprawców na zdjęciach. Ponadto okazuje się, że ukradziony im wtedy telefon miał przy sobie w chwili zatrzymania 20-letni Kongijczyk, domniemany szef gangu. Oznacza to, że lista stawianych zatrzymanym zarzutów może się rozszerzyć. Wcześniej pojawiły się podejrzenia, że grupa ta napadła na parę turystów 12 sierpnia, także w Rimini. Kobiecie, którą mieli usiłować zgwałcić, udało się uciec.

Nieletni sprawcy sądzeni w osobnym trybie

Proces Butungu, jedynego pełnoletniego członka gangu, rozpocznie się prawdopodobnie za mniej niż pół roku, bo, jak wynika z nieoficjalnych informacji z prokuratury w Rimini przytaczanych przez media, wystąpi ona o jego natychmiastowe osądzenie. To zaś oznacza, że proces musi zostać otwarty w ciągu pół roku od zatrzymania.

W osobnym trybie sądzeni będą trzej nieletni sprawcy napaści, którzy mają od 15 do 17 lat. Decyzję w ich sprawie podejmie sąd dla nieletnich w Bolonii. Wszystkim postawiono zarzuty ciężkiego rozboju, zbiorowej przemocy seksualnej i wyrządzenia obrażeń ciała. Butungu grozi ponad 20 lat więzienia. Jego nieletnim kompanom - maksymalnie 5 lat.

Autor: kg / Źródło: PAP

Raporty:
Pozostałe wiadomości