Pogróżki pod adresem prezydenta. Włoska policja sprawdza internet


Włoska policja pocztowa specjalizująca się w zwalczaniu przestępczości w internecie prowadzi monitoring stron w sieci i portali społecznościowych w związku z pogróżkami pod adresem prezydenta Sergio Mattarelli - podała w poniedziałek Ansa.

Według agencji celem działań podjętych przez funkcjonariuszy policji jest sygnalizowanie wymiarowi sprawiedliwości przypadków ataków pod adresem głowy państwa, które można uznać za przestępstwa podlegające ściganiu.

Kampania w internecie

Od niedzieli w internecie trwa kampania przeciwko prezydentowi Mattarelli, który nie zgodził się na powołanie kandydata Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd Paolo Savony na ministra finansów, w wyniku czego nie powstał rząd obu tych ugrupowań.

Wśród ataków pod adresem głowy państwa znajdują się także pogróżki, które są monitorowane.

W sieci trwa również kampania solidarności z prezydentem.

Żądają impeachmentu

Z misji powołania rządu - po sprzeciwie prezydenta - zrezygnował w niedzielę desygnowany sześć dni wcześniej na premiera profesor prawa Giuseppe Conte. Był to wspólny kandydat Ligi i Ruchu Pięciu Gwiazd. Obie frakcje domagają się nowych wyborów.

Zamiast tego prezydent Mattarella powierzył misję sformowania tymczasowego rządu technicznego, pracującego do przyspieszonych wyborów, znanemu ekonomiście Carlo Cottarellemu.

Lider włoskiego Ruchu Pięciu Gwiazd Luigi Di Maio zażądał impeachmentu prezydenta Sergio Mattarelli. W poniedziałek wezwał Włochów do wzięcia udziału w sobotniej manifestacji w Rzymie.

Autor: pk//now / Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: