Zniesiono nakaz szczepień przeciw COVID-19 w ochronie zdrowia we Włoszech

Autor:
asty
Źródło:
PAP

Włochy zniosły nakaz szczepień przeciw COVID-19 nałożony na pracowników ochrony zdrowia. Rząd Giorgii Meloni utrzymał natomiast obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w domach opieki.

We wtorek przestanie obowiązywać we Włoszech nakaz szczepień przeciw COVID-19, nałożony na pracowników ochrony zdrowia - ogłosił w poniedziałek rząd Giorgii Meloni. Utrzymany został obowiązek noszenia maseczek w szpitalach i w domach opieki. Na konferencji prasowej w Rzymie szefowa rządu oświadczyła, że dzięki zniesieniu obowiązku szczepień dla pracowników ochrony zdrowia do pracy będzie mogło powrócić cztery tysiące osób.

Meloni o zniesieniu obowiązku szczepień

Premier Meloni podkreśliła, że wchodząca w życie 1 listopada decyzja będzie pomocna w obliczu problemów wynikających z braku personelu medycznego. Pierwotnie wymóg szczepień miał obowiązywać do końca grudnia.

Meloni skrytykowała poprzednie rządy za wprowadzenie szeregu kroków w ramach walki z pandemią, które - jak oceniła - nie opierały się na dowodach naukowych.

Zaznaczyła, że w rezultacie we Włoszech "doszło do zamieszania, jakiego nie widziano w żadnym innym miejscu na świecie". - Do tematu zdrowia nie można podchodzić w sposób ideologiczny - oświadczyła.

Informacje o zakażeniach koronawirusem raz w tygodniu

Sytuacja, jeśli chodzi o COVID-19, zmieniła się. Obserwowana jest stabilizacja i spadek liczby zakażeń oraz zajętych łóżek w szpitalach - podał nowy minister zdrowia Orazio Schillaci. - Potrzebne jest podejście spokojne i naukowe - ocenił szef resortu.

Na mocy decyzji rządu biuletyny ze statystyką przebiegu zakażeń będą ogłaszane już nie codziennie, jak było od końca lutego 2020 roku, ale raz w tygodniu.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości