TVN24 | Świat

Włoski minister zapowiedział zmiany dla turystów. Chodzi o kwarantannę

TVN24 | Świat

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP

Luigi Di Maio, szef włoskiej dyplomacji, zapowiedział w sobotę zniesienie obowiązku pięciodniowej kwarantanny dla podróżnych z krajów Unii Europejskiej, Wielkiej Brytanii i Izraela.

Po naradzie z ministrem zdrowia Roberto Speranzą na temat łagodzenia obostrzeń w turystyce szef włoskiej dyplomacji napisał w mediach społecznościowych: "Musimy zaplanować lato tak, aby zdrowie, gospodarka i praca nie zostały wystawione na niebezpieczeństwo".

Dodał, że celem rządu jest otwarcie Włoch dla przybyszów z państw, które osiągnęły wysoki poziom szczepień przeciwko COVID-19 i złagodzenie części obostrzeń od połowy maja.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE W TVN24 GO

"Pracujemy nad tym, by znieść minikwarantannę dla osób przyjeżdżających z krajów europejskich, Zjednoczonego Królestwa i Izraela, jeśli będą mieć negatywny wynik testu, zaświadczenie o szczepieniu lub wyzdrowieniu w ciągu ostatnich sześciu miesięcy" - oświadczył Di Maio.

Nieoficjalnie włoskie media podały, że obowiązek pięciodniowej kwarantanny dla turystów z państw UE, Wielkiej Brytanii i Izraela wygaśnie 15 maja.

Zmiany również dla turystów z USA

Zmiany mają dotyczyć też USA. "Zostanie zwiększona częstotliwość lotów wolnych od COVID-19 z USA, a od czerwca zamierzamy znieść kwarantannę dla przybywających stamtąd" - zapowiedział minister.

Autor:ads/dap

Źródło: PAP