Tłumy w Wenecji, wyspa Capri "wolna od COVID-19"

TVN24 | Świat

Autor:
ads/dap
Źródło:
PAP

W weekend do Wenecji przybyły tłumy turystów, głównie z innych regionów Włoch. Zwiedzający opanowali w sobotę historyczne centrum, przepełnione zostały wszystkie parkingi w rejonie miasta. Włochy od dwóch tygodni luzują obostrzenia.

Do Wenecji po długim okresie obostrzeń sanitarnych, spowodowanych pandemią, błyskawicznie powrócili turyści. Na razie w zdecydowanej większości Włosi, bo ruch turystyczny z zagranicy jest nadal ograniczony obowiązkiem kwarantanny po przyjeździe do Italii.

Z całego regionu Wenecja Euganejska oraz innych części kraju przyjechały tysiące zwiedzających. Najwięcej przybyło do głównych atrakcji turystycznych miasta, przede wszystkim na plac Świętego Marka czy w rejon miasta Rialto. Media informują, że nie doszło do niebezpiecznych w pandemii skupisk ludzi.

Władze miejskie wprowadziły specjalne przepisy, mające na celu niedopuszczenie do zgromadzeń. Rozporządzenie przewiduje ograniczanie dostępu do niektórych stref oraz możliwość ich zamknięcia.

Czytaj więcej: "Nie możemy się was doczekać". Premier Włoch zaprasza turystów

Wyspa Capri wolna od COVID-19 dzięki szczepieniom

- Mieszkańcy wyspy Capri zostali uodpornieni przeciw COVID-19, to niezbędne dla sezonu turystycznego - powiedział szef władz regionu Kampania Vincenzo De Luca, który ogłosił, że wyspa jest "wolna od COVID-19". Zakończyło się tam szczepienie ludności.

Zapowiedział, że następna będzie wyspa Ischia, także położona w Zatoce Neapolitańskiej. Pierwszą "wyspą wolną od COVID-19" ogłoszono Procidę, także położoną niedaleko Neapolu.

Koronawirus we Włoszech

Minionej doby we Włoszech zanotowano 224 zgony na COVID-19 i 10 176 następnych przypadków zakażenia. Wykonano 338 tysięcy testów.

Na oddziałach intensywnej terapii przebywa 2211 najciężej chorych, o 42 mniej niż dzień wcześniej. Na zwyczajnych oddziałach COVID-owych jest 15 799 pacjentów, o ponad 550 mniej niż minionej doby. Według najnowszych danych rządu dotychczas zaszczepiono we Włoszech 23,3 miliona osób. Dwie dawki lub preparat jednodawkowy otrzymało ponad 7 milionów osób w kraju.

Autor:ads/dap

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Tagi:
Raporty: