TVN24 | Świat

"158 istot ludzkich może wreszcie trafić na ziemię pokoju po tylu cierpieniach"

TVN24 | Świat

Autor:
tas/kg
Źródło:
PAP

Statek hiszpańskiej organizacji pozarządowej zawinął do portu w Mesynie na Sycylii. Na jego pokładzie znajduje się 158 migrantów uratowanych na Morzu Śródziemnym. Wśród rozbitków są kobiety i dzieci.

Hiszpańska jednostka Aita Mari zabrała w niedzielę z dryfującej łodzi 93 osoby, a następnego dnia - 65. Wszyscy uratowani po kontrolach zostaną umieszczeni w miejscowym ośrodku dla migrantów na Sycylii.

"158 istot ludzkich, naszych braci i sióstr, może wreszcie trafić na ziemię pokoju po tylu cierpieniach" - podkreślono na profilach hiszpańskiej organizacji pozarządowej w mediach społecznościowych.

Zgodnie z nową polityką migracyjną drugiego rządu Giuseppe Contego statki organizacji humanitarnych z migrantami na pokładzie, które proszą o zgodę na wpłynięcie do włoskiego portu, otrzymują od MSW zalecenie, do jakiego mają płynąć.

Wcześniej, gdy na czele resortu spraw wewnętrznych stał lider Ligi Matteo Salvini, wokół każdej jednostki organizacji pozarządowej wybuchały wielodniowe kryzysy, ponieważ zamknął on wszystkie porty dla takich statków.

Autor:tas/kg

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty: