Berlusconi przeszedł operację

Świat


Były premier Włoch Silvio Berlusconi przeszedł we wtorek operację z powodu niedrożności jelit - podało jego ugrupowanie Forza Italia. W nocie zapewniono, że 82-letni lider partii czuje się dobrze po zabiegu i w najbliższych dniach opuści szpital.

Silvio Berlusconi trafił do szpitala w dniu, w którym miał zaprezentować listy kandydatów swojej partii w wyborach do Parlamentu Europejskiego.

Początkowo informowano o ostrym ataku kolki nerkowej i o tym, że polityk weźmie udział w prezentacji kandydatów po zakończeniu badań lekarskich.

Ostatecznie jednak zapadła decyzja o tym, że pozostanie w szpitalu w Mediolanie, w którym przebywał już kilka razy w minionych latach, m.in. w marcu Berlusconi przeszedł pilną operację przepukliny pachwinowej.

Silvio Berlusconi po kilkuletniej przerwie, będącej konsekwencją wyroku sądowego i kłopotów ze zdrowiem, od ponad roku jest ponownie bardzo aktywny politycznie.

Były szef rządu ma być "jedynką" na listach swojego ugrupowania w wyborach do Parlamentu Europejskiego, które odbędą się 26 maja.

Autor: asty//plw / Źródło: PAP