Ojciec zostawił dziecko na parkingu, policja zatrzymała go 70 km dalej

Autor:
jdw//az
Źródło:
Modena Today, Prima di Tutto Mantova
Ojciec zostawił 11-latka na parkingu nieopodal punkt poboru opłat Casello di Modena Nord na włoskiej autostradzie A1
Ojciec zostawił 11-latka na parkingu nieopodal punkt poboru opłat Casello di Modena Nord na włoskiej autostradzie A1
Google Earth
Google EarthOjciec zostawił 11-latka na parkingu nieopodal punkt poboru opłat Casello di Modena Nord na włoskiej autostradzie A1

Policjanci z Modeny otrzymali w sobotę zgłoszenie o 11-latku przebywającym samotnie na parkingu nieopodal autostrady A1 we Włoszech. Chłopiec w języku angielskim zwrócił się o pomoc do przebywających tam kierowców. Jak się okazało, jego ojciec zatrzymał się tam, by skorzystać z toalety. Odjechał bez syna. Mężczyznę zlokalizowano około 70 km dalej.  

W sobotę po południu policjanci z Modeny we Włoszech otrzymali zgłoszenie o 11-latku przebywającym bez opieki na parkingu nieopodal punktu poboru opłat Casello di Modena Nord na autostradzie A1. Zgłaszający przekazali, że dziecko usiłowało prosić ich o pomoc w języku angielskim - opisuje lokalny portal Modena Today. Po przybyciu na miejsce funkcjonariusze ustalili, że chłopiec jest obywatelem Łotwy. Był z ojcem we Włoszech na wakacjach.

ZOBACZ TEŻ: Zgubiła syna, wracając z zakupów. Policjanci znaleźli dziecko na drugim końcu miasta

Włochy. Ojciec zapomniał o 11-letnim synu, zostawił go na parkingu

Jedenastolatek wyjaśnił policjantom, że jechali na lotnisko Bergamo-Orio al Serio. W trakcie podróży jego ojciec zatrzymał się na parkingu, by skorzystać z toalety. Jak wynika z relacji Modena Today, w trakcie postoju chłopiec wysiadł z samochodu i poszedł wyrzucić zgromadzone w aucie śmieci. Po powrocie ojciec nie zauważył jego nieobecności i ruszył w dalszą drogę.

Po zdobyciu numeru telefonu do ojca 11-latka modeńscy policjanci skontaktowali się z mężczyzną. Ten przyznał, iż nie zauważył nieobecności chłopca. Znajdował się wówczas około 70 kilometrów dalej, w pobliżu Mantui. Funkcjonariusze przekazali chłopca opiekunowi jeszcze tego samego popołudnia.

ZOBACZ TEŻ: Siedmiolatek wysiadł z pociągu, babcia pojechała dalej. Chłopca znaleźli funkcjonariusze SOK

Autor:jdw//az

Źródło: Modena Today, Prima di Tutto Mantova

Źródło zdjęcia głównego: Shutterstock

Pozostałe wiadomości

W wieku 100 lat zmarł były sekretarz stanu USA, doradca ds. bezpieczeństwa narodowego i dyplomata Henry Kissinger. Według opublikowanego przez firmę Kissinger Associates oświadczenia, Kissinger zmarł w swoim domu w Connecticut.

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Nie żyje Henry Kissinger. Były sekretarz stanu USA miał 100 lat

Autor:
asty/kg
Źródło:
PAP

Izraelskie wojsko w czwartkowym oświadczeniu poinformowało, że rozejm z Hamasem będzie kontynuowany "w świetle wysiłków mediatorów mających na celu kontynuację procesu uwalniania zakładników". Porozumienie zostało zawarte kilka minut przed wygaśnięciem obecnego rozejmu, co miało mieć miejsce o godzinie 7 lokalnego czasu.

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Rozejm w Strefie Gazy przedłużony

Autor:
asty,
tas/kg
Źródło:
Reuters, PAP