Był pewien, że umrze, wziął ślub w szpitalu. Wtedy dowiedział się, że otrzyma nowe serce

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP

47-letni Włoch po ciężkim zawale postanowił, że w obliczu nadchodzącej śmierci ożeni się z matką swojej dwumiesięcznej córki. Po 12 godzinach od ceremonii przeprowadzonej w szpitalu okazało się, że na mężczyznę czeka nowe serce. Operacja przeszczepu trwała siedem godzin i zakończyła się pomyślnie - informują włoskie media.

Świadomy zbliżającej się śmierci 47-letni mężczyzna po ciężkim zawale postanowił ożenić się na oddziale intensywnej terapii z matką swojej dwumiesięcznej córki.

Chory był przekonany, że leży na łożu śmierci, bo nie doczeka przeszczepu serca i dlatego w ostatnich godzinach życia zdecydował spełnić marzenie o ślubie ze swoją partnerką.

Ślub odbył się na oddziale kardiochirurgii, gdzie stawił się przedstawiciel turyńskiego urzędu stanu cywilnego.

Zaraz po ślubie otrzymał nowe serce

Wokół łóżka pacjenta zawieszono balony z narysowanymi sercami, a panna młoda zamiast kwiatów trzymała w rękach "bukiet" z probówek do krwi - relacjonuje dziennik "La Repubblica" w wydaniu ze stolicy Piemontu.

12 godzin po tym ślubie szpital otrzymał informację z krajowego centrum transplantologii, że w Neapolu jest serce dla mężczyzny. Operacja przeszczepu trwała siedem godzin i zakończyła się pomyślnie. - Niech to będzie początek nowego szczęśliwego życia razem - powiedział dyrektor szpitala Citta della Salute, Giovanni La Valle.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Pozostałe wiadomości