TVN24 | Świat

Pierwsza fala uderzyła tam najmocniej. Teraz nadeszła trzecia

TVN24 | Świat

Autor:
tas\mtom
Źródło:
PAP

W rejonie Brescii w Lombardii na północy Włoch zaczęła się trzecia fala pandemii COVID-19 – przekazał doradca medyczny władz regionalnych. W prowincji zaostrzono restrykcje.

W Brescii ewidentnie mamy do czynienia z trzecią falą – oświadczył doradca władz Lombardii do spraw kryzysu sanitarnego Guido Bertolaso podczas posiedzenia samorządowej rady regionu. Poinformował, że na oddziałach intensywnej terapii w tamtejszych szpitalach podniesiono stan alertu w związku z dużym wzrostem liczby zakażeń i przypadków COVID-19 o ciężkim przebiegu.

OGLĄDAJ NA ŻYWO W TVN24 GO

Szef władz Lombardii Attilio Fontana postanowił zaostrzyć restrykcje w całej prowincji Brescia i w wielu okolicznych gminach, między innymi Viadanica, Predore San Martino, Sarnico, Villongo, Castelli Caleppio, a także w miejscowościach Credaro i Gandosso koło Bergamo. Zwiększone zostały też obostrzenia koło Cremony.

Dotyczy to zatem strefy, w której miało miejsce najsilniejsze uderzenie pierwszej fali epidemii przed rokiem.

Dodatkowe restrykcje przewidują zamknięcie przedszkoli, szkół podstawowych i gimnazjów oraz przejście firm i urzędów na pracę zdalną wszędzie tam, gdzie jest to możliwe. 

Autor:tas\mtom

Źródło: PAP