TVN24 | Świat

Włoski Instytut Służby Zdrowia sprawdził, jak wygrana w mistrzostwach wpłynęła na zakażenia w kraju

TVN24 | Świat

Autor:
mjz/kab
Źródło:
PAP

Włoski rząd przedstawił dane dotyczące szczepień przeciw COVID-19 w tym kraju. Przekazał, że około 60 procent ludności Włoch zakończyło szczepienia. To ponad 32 miliony osób w wieku powyżej 12 lat. Celem władz jest zaszczepienie 80 procent mieszkańców kraju do końca września. Włoski Instytut Służby Zdrowia przeanalizował również wpływ niedawnych piłkarskich Mistrzostw Europy na przebieg zakażeń w kraju.

Włoski rząd przekazał, że około 60 procent ludności Włoch zakończyło szczepienia. To ponad 32 miliony osób w wieku powyżej 12 lat. Najbardziej zaawansowany w kampanii szczepień jest stołeczny region Lacjum, gdzie w niedzielę przekroczony zostanie poziom 70 procent ludności po obu dawkach preparatu.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO

Koronawirus wśród kibiców

Włoski Instytut Służby Zdrowia przeanalizował wpływ niedawnych piłkarskich Mistrzostw Europy na przebieg zakażeń w kraju. Odnotowano, że od końca czerwca wśród chłopców i mężczyzn w wieku od 10 do 39 lat liczba zakażeń stale przewyższa infekcje wśród kobiet.

Według ekspertów Instytutu wpływ na nasilenie się szerzenia wariantu Delta miały masowe wydarzenia towarzyszące wygranym przez Włochów mistrzostwom, a zatem oglądanie meczów w strefach kibica oraz powitanie piłkarzy na ulicach w Rzymie, gdzie 12 lipca zgromadziło się kilkadziesiąt tysięcy osób.

Średnia wieku zakażonych spadła do 27 lat.

Włochy. Dane dotyczące koronawirusa

Najnowsze dane ministerstwa zdrowia z ostatniej doby to 16 zgonów w związku z COVID-19 i 6513 nowych zakażeń wykrytych w 264 tysiącach testów.

Łączna liczba zmarłych wzrosła do 128 063, a potwierdzonych przypadków koronawirusa - do ponad 4,3 miliona. Wyleczonych jest około 4,1 miliona osób.

Do szpitali ostatniej doby trafiło ponad 50 chorych.

Autor:mjz/kab

Źródło: PAP