Słynna włoska aktorka przeszła operację. 95-letnia Gina Lollobrigida nadal chce być senatorką

Autor:
asty//now
Źródło:
PAP
Gina Lollobrigida podczas ceremonii w Alei Gwiazd. Wideo archiwalne
Gina Lollobrigida podczas ceremonii w Alei Gwiazd. Wideo archiwalne
Reuters Archive
Reuters ArchiveGina Lollobrigida podczas ceremonii w Alei Gwiazd. Wideo archiwalne

95-letnia aktorka Gina Lollobrigida, jak informuje jej prawnik Antonio Ingroia, przeszła operację złamanej kości udowej. Chociaż sondaże nie dają Włoszce wielu szans na przekroczenie progu wyborczego, Lollobrigida nie rezygnuje z walki w wyborach do senatu.

Słynna przed laty włoska aktorka, obecnie 95-letnia Gina Lollobrigida, przeszła w poniedziałek operację kości udowej, którą złamała w wyniku upadku w swoim domu - poinformował jej prawnik Antonio Ingroia. - Operacja przebiegła bardzo dobrze. Jest teraz pod obserwacją - powiedział prawnik.

Legendarna aktorka znana między innymi z filmów "Fanfan Tulipan" i "Piękność nocy", próbowała już swych sił w polityce, kandydując bez powodzenia w 1999 roku do Parlamentu Europejskiego.

Gina LollobrigidaDaniele Venturelli/Getty Images

Lollobrigida startuje w wyborach do senatu

Lollobrigida, która w latach 50. i 60. ubiegłego wieku uchodziła za międzynarodowy symbol seksu, zamierza 25 września startować w wyborach do senatu z listy koalicji Suwerenne i Ludowe Włochy, której sondaże nie dają wielu szans na przekroczenie progu wyborczego.

Koalicję tę tworzą głównie Partia Komunistyczna i ugrupowanie Socjalistyczna Ojczyzna, które opowiadają się za wyjściem Włoch z UE i NATO, zakończeniem pomocy wojskowej dla Ukrainy, zniesieniem sankcji wobec Rosji i sprzeciwiają się obowiązkowym szczepieniom przeciwko COVID-19.

Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:asty//now

Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: Daniele Venturelli/Getty Images

Pozostałe wiadomości