Chciał odwiedzić narzeczoną, zapłacił 400 euro kary

Autor:
asty
Źródło:
PAP
Więcej wyzdrowień niż zakażeń we Włoszech
Więcej wyzdrowień niż zakażeń we WłoszechTVN24
wideo 2/4
TVN24Więcej wyzdrowień niż zakażeń we Włoszech

We Włoszech obowiązują surowe restrykcje dotyczące przemieszczania się. Przekonał się o tym 18-latek z okolic Ankony w środkowych Włoszech, który otrzymał karę w wysokości 400 euro za odwiedziny narzeczonej - podały włoskie media.

Na mocy obecnie obowiązujących regulacji prawnych zabronione jest opuszczanie domu bez uzasadnionego powodu i wyjazd z miejscowości, w której jest się zameldowanym. Restrykcje te mają zostać złagodzone 4 maja, gdy rozpocznie się drugi etap walki z koronawirusem. Wtedy można będzie również składać wizyty u najbliższych. Dotyczy to zarówno rodzin, jak i osób w stałym związku. Dziennik "Il Messaggero" poinformował, że w czwartek w regionie Marche policjanci skontrolowali pasażerów autobusu podmiejskiego. Jeden z nich, 18-latek, wracał z miasteczka Chiaravalle do miejscowości Falconara Marittima, gdzie mieszka.

OGLĄDAJ TVN24 W INTERNECIE NA TVN24 GO >>>

Zapytany przez funkcjonariuszy o cel wyjazdu odpowiedział, że był z wizytą u swojej narzeczonej. Patrol policji wyjaśnił mu, że jest to obecnie zabronione i że powinien był poczekać do 4 maja na takie romantyczne spotkanie. Wymierzono mu karę, przewidzianą dla osób opuszczających dom bez ważnego powodu.

Blisko 28 tysięcy ofiar koronawirusa we Włoszech

Włoska Obrona Cywilna poinformowała w czwartek, że 285 osób zakażonych koronawirusem zmarło we Włoszech w ciągu ostatniej doby. Łączny bilans zmarłych wzrósł do 27 967. Padł nowy rekord liczby wyleczonych jednego dnia - ponad 4600 osób. Dobowa liczba zmarłych we Włoszech spadła w porównaniu z dniem poprzednim, gdy było ich ponad 320.

Obecnie zakażonych koronawirusem jest według oficjalnych statystyk 101 tysięcy mieszkańców kraju. Od środy o ponad trzy tysiące spadła liczba chorych pod opieką lekarzy. To pierwszy tak znaczny spadek. Do tej pory we Włoszech potwierdzono 205 tysięcy przypadków koronawirusa. Wzrost dzienny wyniósł 1872.

KORONAWIRUS – NAJWAŻNIEJSZE INFORMACJE. RAPORT TVN24.PL >>>

Wyleczonych jest już prawie 76 tysięcy osób. W ciągu jednego dnia do zdrowia wróciło 4693 osób, co jest absolutnym rekordem tej epidemii. Kolejny dzień z rzędu zmniejsza się liczba chorych na Covid-19 na oddziałach intensywnej terapii; przebywa tam około 1700 pacjentów - poinformowano na konferencji prasowej w siedzibie Obrony Cywilnej. Stale poprawia się też sytuacja w Lombardii, czyli epicentrum zachorowań w kraju. Spadła tam liczba nowych zakażeń o 600 w porównaniu do dnia poprzedniego. Zanotowano 104 zgony.

Autor:asty

Źródło: PAP

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości