Władze: kolumna rosyjskiego sprzętu jadąca przez Mariupol nie dotarła do celu

Autor:
mjz/kg
Źródło:
tvn24.pl
Pozycje ukraińskich wojsk w Donbasie
Pozycje ukraińskich wojsk w Donbasie
TVN24
TVN24Pozycje ukraińskich wojsk w Donbasie

Doradca mera Mariupola Petro Andriuszczenko przekazał, że jadąca przez to miasto kolumna rosyjskich ciężarówek nie dotarła do celu i została rozbita. "Coś się wydarzyło po drodze" - napisał na kanale Telegram Andriuszczenko. Media relacjonują, że przez okupowany Mariupol w sobotę jechało co najmniej 14 rosyjskich ciężarówek, a także dziesięć autobusów z rosyjskimi okupantami, którzy zmierzali do dzielnicy Mangusz.

Atak Rosji na Ukrainę. Relacja w tvn24.pl

Wcześniej, w sobotę, Andriuszczenko informował, że w wyniku zniszczeń dokonanych przez Rosjan w Mariupolu faktycznie przestała istnieć dzielnica Lewobrzeżna, a w zgliszcza zmienił się też Siewierodonieck na wschodzie kraju.

"Rejon (dzielnica - red.) Lewobrzeżny faktycznie przestał istnieć" - napisał na Telegramie Andriuszczenko. Jak wyjaśnił, władze okupacyjne zmieniają centralny plac dzielnicy - Plac Zwycięstwa - "w część bezbrzeżnego pustkowia". Każdy dom, który został tam rozebrany, wcześniej był ostrzelany przez Rosjan z artylerii, a potem z czołgów. "Zniszczono tu wszystko podczas zacieśniania okrążenia Azowstalu, po prostu prewencyjne, a czasem dla rozrywki" - dodał.

iczba ofiar rosyjskiej agresji w Mariupolu

Przed napaścią Rosji na Ukrainę liczba mieszkańców Mariupola wynosiła około 430 tysięcy. Według ONZ miasto opuściło około 350 tysięcy cywilów. Brak jest dokładnych danych o ofiarach rosyjskiej agresji w Mariupolu. Ukraińskie władze przypuszczają, że od lutego do maja 2022 roku mogły tam zginąć dziesiątki tysięcy osób.

W zrujnowanym mieście panuje bardzo trudna sytuacja humanitarna. Brakuje między innymi żywności, wody, lekarstw, ciepła, środków higienicznych i łączności.

Google Maps
Zaślepka materiału TVN24GO
TVN24 na żywo - oglądaj w TVN24 GO
Materiał jest częścią serwisu TVN24 GO

Autor:mjz/kg

Źródło: tvn24.pl

Tagi:
Raporty:
Pozostałe wiadomości