Władze Amsterdamu: atak nożownika miał podłoże terrorystyczne

Świat


Mężczyzna, który w piątek na głównym dworcu kolejowym w Amsterdamie poważnie ranił nożem dwoje Amerykanów, "działał z pobudek terrorystycznych" - poinformowały w sobotę władze tego holenderskiego miasta. Napastnik to 19-letni Afgańczyk, posiadający zezwolenie na pobyt w Niemczech.

W piątek młody mężczyzna zaatakował nożem i zranił parę amerykańskich turystów zwiedzających Amsterdam. Ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo, a nożownik został niegroźnie postrzelony przez interweniującą policję, po czym odwieziono go do szpitala.

"Podłoże terrorystyczne"

"Pierwsze zeznania podejrzanego wskazują, że motywacja jego działania miała podłoże terrorystyczne" - oświadczyły władze Amsterdamu w komunikacie.

Agencja informacyjna AFP zauważa, że każdego dnia przez główny dworzec kolejowy w Amsterdamie przewija się około 250 tysięcy ludzi. Ze stacji tej ruszają pociągi na amsterdamskie lotnisko Schiphol, a piątek jest dniem tygodnia, w którym na dworcu notuje się największy ruch pasażerski, między innymi ze względu na dużą liczbę turystów przybywających do miasta na weekend.

Autor: ToL//now / Źródło: PAP