Świat

Rosja zapowiada "nowoczesne uzbrojenie, którego na razie inne kraje nie mają"

Świat

Rosyjski myśliwiec MiG-31 uzbrojony w pocisk rakietowy o prędkości hiperdźwiękowej, Kinżał
Rosyjski myśliwiec MiG-31 uzbrojony w pocisk rakietowy o prędkości hiperdźwiękowej, Kinżał Ministerstwo Obrony Rosji
wideo 2/28

Rosja zamierza wzmacniać swój potencjał wojskowy - oświadczył prezydent Władimir Putin. Jak zapowiedział, rosyjskie siły zbrojne otrzymają systemy uzbrojenia, które nie mają na świecie odpowiedników.

- Nasza armia i flota dowiodły wysokiego stopnia gotowości. Zamierzamy wzmacniać potencjał obronny i wprowadzać systemy hipersonicznego, laserowego i innego nowoczesnego uzbrojenia, których na razie inne kraje nie mają - powiedział Władimir Putin na środowym spotkaniu z oficerami i prokuratorami, którym przyznano wyższe stopnie wojskowe i rangi.

Mówił, że dla Rosji nowoczesne uzbrojenie "nie stanowi pretekstu do grożenia komukolwiek".

- Wręcz przeciwnie, jesteśmy gotowi do tego, by uczynić wszystko, co od nas zależy w celu postępu procesu rozbrojeniowego - zadeklarował. Putin zapewnił, że zadaniem przyszłościowych systemów uzbrojenia jest "wyłącznie zagwarantowanie bezpieczeństwa przy uwzględnieniu rosnących zagrożeń" wobec Rosji.

Apel o umacnianie dyscypliny

Putin zauważył, że liczba przeprowadzanych przez Rosję ćwiczeń wojskowych wzrosła o jedną czwartą i podkreślił znaczenie stopnia przygotowania personelu wojskowego. Wezwał do umacniania dyscypliny i ducha moralnego w siłach zbrojnych.

W czasie środowego spotkania z oficerami i prokuratorami prezydent wypowiadał się na temat każdej ze służb, której przedstawiciele uczestniczyli w uroczystości na Kremlu. Wskazał między innymi, że materiały Służby Wywiadu Zagranicznego (SWR) "są podstawą decyzji strategicznych", a Federalna Służba Bezpieczeństwa (FSB) udaremniła w ciągu 9 miesięcy tego roku 39 przestępstw o charakterze terrorystycznym.

Władimir Putin spotkał się na Kremlu z oficerami i prokuratorami, którym przyznano wyższe stopnie wojskowe i rangikremlin.ru

Autor: tas\mtom / Źródło: PAP

Źródło zdjęcia głównego: mil.ru