Świat

Pogawędka w Gabinecie Owalnym. Prezydent spotkał się z księciem

Świat


Barack Obama spotkał się w poniedziałek z księciem Williamem. Rozmowa z prezydentem USA była jednym z punktów wizyty przyszłego brytyjskiego króla w Stanach Zjednoczonych.

Książę William i księżna Kate są z trzydniową wizytą w USA. Podróż rozpoczęła się od Nowego Jorku. Następnie William udał się do Waszyngtonu,

Spodziewająca się drugiego dziecka Kate została w Nowym Jorku i nie towarzyszyła mężowi w czasie spotkania z Barackiem Obamą.

William rozmawiał z amerykańskim prezydentem w Gabinecie Owalnym. Po spotkaniu nie wydano żadnego komunikatu, pozwolono jednak fotoreporterom na zrobienie zdjęć.

Pierwsza oficjalna wizyta

Brytyjski książę, syn następcy tronu, spotkał się także z wiceprezydentem USA Joe Bidenem. W programie pobytu w Waszyngtonie znalazło się ponadto przemówienie na konferencji Banku Światowego.

Jest to pierwsza wizyta oficjalna księcia Williama w Nowym Jorku i Waszyngtonie oraz druga poza krajami Wspólnoty Brytyjskiej po krótkim pobycie w 2011 roku w Kalifornii. William w lutym pojedzie do Japonii i Chin z 6-dniową wizytą oficjalną, gdzie będzie reprezentował ojca i babkę, 88-letnią królową Elżbietę.

Autor: kg//rzw/kwoj / Źródło: reuters, pap