Świat

Z więzienia uciekło 12 osób, szukają jeszcze dwóch

Świat

Aktualizacja:
Więzienie Walker County w USA
Google EarthWięźniowie uciekli z zakładu karnego w Jasper, w Alabamie

Władze amerykańskiego stanu Alabama poszukują jeszcze dwóch zbiegów, którzy w 12-osobowej grupie uciekli z więzienia. Kilka godzin wcześniej szeryf opublikował zdjęcia poszukiwanych. Upubliczniono wizerunki sześciu osób, które wówczas były poszukiwane.

Wcześniej w poniedziałek biuro szeryfa hrabstwa Walker poinformowało, że udało się schwytać połowę skazanych zbiegów. Zdjęcia sześciu poszukiwanych opublikowano na stronie biura szeryfa na Facebooku, licząc, że dzięki pomocy mieszkańców, uda się ich pojmać.

Kilka godzin później biuro szeryfa w komunikacie poinformowało, że złapano w sumie 10 z 12 poszukiwanych mężczyzn. Na wolności nadal jest 19-letni Christopher Michael Smith, skazany między innymi za usiłowanie zabójstwa i kradzież z włamaniem, oraz 24-letni Brady Andrew Kilpatrick z wyrokiem za posiadanie narkotyków.

Skazani uciekli z więzienia Walker County w Jasper w Alabamie - poinformowało na Facebooku biuro szeryfa. Nie ma informacji o tym, kiedy doszło do ucieczki i jak im się to udało.

Policja wyznacza nagrodę

Uciekinierzy odbywali w więzieniu różne kary, od usiłowania zabójstwa, rozboju czy przemocy domowej, przez posiadanie narkotyków i unikanie stawienia się przed sądem, po zakłócanie porządku publicznego.

Uciekinierzy mają od 18 do 30 lat.

Policja wyznaczyła nagrodę w wysokości 500 dolarów dla każdego, kto pomoże w ujęciu więźniów.

Więzienie Walker County znajduje się w Jasper, na północny zachód od Birmingham.

Autor: pk//now, adso / Źródło: Reuters

Źródło zdjęcia głównego: Biuro szeryfa